Masérske služby

Novinka - ponuka masérských služieb !

Nájdite si chvíľku času a doprajte si oddych a starostlivosť o svoje telo. Mojím prianím je, aby klient odchádzal spokojný a oddýchnutý, nie len s krásnym telom, ale aj spokojnou dušou. 

                                                                                                  

Aktuálna ponuka masáži:

Klasická masáž

  

Je to sústava masérskych hmatov, ktoré sa vykonávajú za účelom uvoľnenia alebo s tonizujúcim účinkom. Ak je vykonávaná pomaly uvoľňuje, ak je vykonávaná rýchlo - tonizuje, dráždi. Má výborný účinok na kožu, podkožné tkanivo, na svaly, krvný a miazgový (lymfatický) obeh, nervový systém (odbúranie stresu), ale aj na ostatné orgány a systémy (napr. tráviace ústrojenstvo, dýchanie a vylučovanie). Masážou sa zlepšuje prekrvenie, zvyšuje sa rozsah metabolických procesov a urýchľuje sa vylučovanie odpadových látok z organizmu

 

Reflexná masáž - reflexológia chodidla

  V podstate sú miestne účinky reflexnej a klasickej masáže veľmi podobné, ale pri reflexnej masáži sa prejavujú i na vzdialených miestach v rámci koreňového, alebo segmentového nervového zásobenia. Medzi najvýraznejšie účinky patrí zvýšenie teploty kože - vazodilatačné účinky až 2 hodiny. Bolo dokázané po sérii segmentových masáží zvýšenie acidity žalúdka, jeho tonusu a zrýchlenie peristatiky čriev bez výrazných teplotných zmien. Po segmentálnej masáži sa zvyšuje vitálna kapacita pľúc a to hlavne uvoľnením svalového napätia (hľbšie inspírium). Segmentálnou masážou dôjde k zníženiu vysokého kožného odporu a nízky sa naopak zvýši

 

Estetické formovanie postavy

  Masážna technika je založená na špeciálnej zostave masérskych hmatov a ich špeciálnom prevedení, ktorého cieľom je estetické formovanie postavy, zabránenie vzniku celulitídy a zlepšenie už vzniknutého stavu. Pôsobením tejto techniky dosiahneme zlepšenie prekrvenia hlbšie uložených tkanív a súčasne regenerujeme pokožku. Silné prekrvenie je spojené s aktiváciou procesu látkovej výmeny, prináša so sebou aj odbúravanie tukov a odvádzanie prebytočnej vody z tkanív. Hlavným cieľom a účinkom tejto masážnej techniky je zoštíhlenie organizmu človeka, kde na častiach tela (hrudník, pás, boky, stehná, lýtka, paže ( individuálne dochádza k úbytku 2-7 cm, u niekoho i viac. Sú bežné prípady aj 12 – 15 cm. Taktiež dochádza aj k úbytku na váhe. Po tejto technike sa nedostavuje jo-jo efekt.

 

Lymfomasáž celého tela

 

Manuálna lymfomasáž celého tela je orientovaná na lymfatický systém. Využíva rad špeciálnych hmatov na stimuláciu lymfatického systému v koži a podkoží. Udržiava lymfu v pohybe, aby sa cievy, ktorými tečie, neupchávali. Vyznačuje sa svojou jemnosťou – hmaty ako mačacími labkami. Na rozdiel od klasickej masáže je to kvalitatívne úplne odlišná technika Zlepšuje  metabolizmus, okysličenie tkaniva, krvný obeh, obeh lymfy, , zvyšuje imunitu a tvorbu leukocytov. Jej účinok spočíva v odplavení nahromadenej lymfy a jej rozprúdení. Osvedčila sa pri kĺbovom reumatizme v jeho primárnej chronickej forme a pri opuchoch nôh. Ako lymfomasáž tváre sa osvedčila pri migréne, bolestiach hlavy vyvolaných tlakom alebo napätím a pri kruhoch pod očami. Taktiež sa osvedčila v začínajúcom sa a v strednom štádiu celulitídy.  Má vynikajúci hĺbkový lečebný i kozmetický efekt U športovcov sa lymfomasáž (na rozdiel od klasickej masáže) môže vykonávať ihneď po športovom výkone na odstránenie únavy. Podobne na zlepšenie výkonu aj 24 hodín pred výkonom

 

Kozmetická lymfomasáž tváre

 

Kozmetická lymfomasáž je masáž tváre, krku, dekoltu a vlasovej časti hlavy a je jediným fyziologickým spôsobom ošetrenia kože a podkožia, ktorý ju regeneruje. Je orientovaná na lymfatický systém a vyznačuje sa svojou jemnosťou, ľahkosťou, nežnosťou. Je veľmi príjemná. Pomáha pri akejkoľvek únave, vyčerpanosti, bolesti hlavy (migrény), vazomotorických bolestiach hlavy z krčnej chrbtice (špeciálna lymfodrenáž tyla a krku v sede), odstraňuje kruhy pod očami, opuchy viečok a iné opuchy na tvári. Pôsobí na lymfatický opuch primárny – vrodený, kde je málo lymfatických ciev, alebo sú zle vyvinuté, na lymfatický opuch sekundárny – získaný poškodením pokožky, po únave, alebo operácii. Kozmetická lymfomasáž spomaľuje proces starnutia a tvorenia vrások. Cielená regenerácia partii starnúcej kože je problémom nie len pre dermatológiu, ale aj pre kozmetiku. Moderná kozmetika je nemysliteľná bez poznania lymfatického systému

 

 

Breussova masáž

 

 Ide o jemnú energeticko-manuálnu masáž v oblasti chrbtice, ktorá uvoľní telesné, psychické i duševné blokády. Breussova masáž regeneruje medzistavcové platničky a tým sa vyrieši široké spektrum zdravotných problémov, okrem iného vedie tiaž k odbúraniu hlboko uložených psychických problémov.

Základom Breussovej masáže je pomocou jemného ťahu vytvoriť priestor medzi stavcami, ktorý je vyplnený medzistavcovou platničkou a potom vmasírovať ľubovníkový olej, ktorý pôsobí na platničku asi ako voda na huby. Platnička olej nasaje, zväčší sa do pôvodnej veľkosti a začne opäť plniť svoju funkciu – odpruženie a rotácia chrbtice, ochrana nervov pred stlačením.

Pružná doštička slúžiaca k odpruženiu a rotácii chrbtice, tlmí nárazy, ktorým je chrbtica vystavená, napríklad pri chôdzi, behu, skoku...... S pribúdajúcim vekom a vplyvom vzpriameného držania tela na nej vznikajú degeneratívne zmeny. Ak je platnička stlačená, stráca postupne svoj objem, pružnosť, funkciu a postupne degeneruje alebo dôjde k jej vybočeniu. 

Breussova masáž slúži nielen ako riešenie už vzniknutého problému, ale zaoberá sa hlavne prevenciou. Je vhodná k vyrovnávaniu celkovej statiky organizmu, uvoľňuje psychické, fyzické a energetické bloky, vyrovnáva chrbát, dbá na správne postavenie chrbtice, zmierňuje svalovú dysbalanciu, uvoľňuje medzistavcové platničky, je vhodná i u starých ľudí, dokonca i pri preukázanej osteoporóze.

Upozornenie: u citlivých ľudí so svetlou pleťou môže hypericin (ktorý ľubovník obsahuje), vyvolať fotosenzibilitu po pobyte na slnku, ktorej prejavom je svrbenie alebo škvrny na koži. Preto sa po masáži ľubovníkovým olejom 24 hodín neopaľujte.

 

Medová masáž a ušné sviečky

 

Medová masáž je metóda, pri ktorej sa z tela odstraňujú usadeniny, ktoré sa nahromadili v tkanivách napríklad z potravín, liekov a pod. a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť. Je to kompletná holistická metóda, pri ktorej súčasne pôsobí niekoľko rozdielnych spôsobov detoxikácie cez reflexné zóny na chrbte a zároveň sa dostávajú z telesných tkanív usadené toxické látky. Vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka) nestíhajú vylučovať toxíny z tela a to sa prejavuje príznakmi ako senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest. Znižuje sa imunita, to vyvoláva moderné autoimunitné choroby ako chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby...


Toto klasická medicína potláča liekmi, čo príznaky zmierni, ale keďže sa tým zabraňuje prirodzenému vylučovaniu jedov, organizmus hromadí toxíny v zásobníkoch, ktoré následne postihujú jednotlivé orgány a lymfatický systém – to spôsobuje závažné choroby. Medová masáž telo toxínov zbavuje, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele. Táto masáž je veľmi príjemná, uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling – zjemňuje a hydratuje pokožku.


Pretože sa telo cez lymfatický systém začína zbavovať škodlivín a odpadu a je nimi zasýtené, môže klient pociťovať po masáži mierne zhoršený stav. Tento stav je však len dočasný a je signálom toho, že nastáva očista. Postupným vyplavovaním škodlivín z tela dochádza k odznievaniu týchto príznakov. Preto je nutné po masáži prijímať veľa tekutín.


Využitie medovej masáže:

- proti stresu

- pri liečbe civilizačných chorôb (detoxikácia)

- chronické onemocnenia v dôsledku nezdravého životného štýlu

- proti starnutiu pleti,

- uvoľnenie toxických látok a usadenín,

- problémy s pleťou,

- proti choroboplodným zárodkom na koži

- nervové poruchy, únavový syndróm, nekľud, depresia

- problémy krvného obehu,

- reumatické onemocnenia svalové alebo kĺbne

- artróza

- chronická nádcha

- nespavosť

- neplodnosť

- bolesti hlavy

- porucha potencie

- žalúdočné a črevné poruchy

- slabosť obličiek

- pečeňové poruchy

- menštruačné potiaže

 

Medová masáž nie je vhodná:

 

- pre ľudí s vysokým očným tlakom,

- čerstvo po porážke

- trombóze

- zápale žíl,

- krvácavé stavy

- žalúdočné vredy

- infekčné onemocnenie

- nákazlivé ekzémy

- horúčky

- zápaly všeobecne

- alergia na včelie produkty

 

 


 

Kontakt

Ubytovanie na súkromí - Adriana Petrovičová Somolického 1875/66
Turčianske Teplice
039 01
+421 905 780 288 adrianka.petrovicova@gmail.com