Voľný čas

Aquapark - SPA&AQUAPARK Turčianske Teplice leží v srdci Slovenska v prostredí Horného Turca, len pár kilometrov od geografického stredu Európy.

http://aquapark.therme.sk/                   

 

Zlaté kúpele Turčianske Teplice - Kúpele Turčianske Teplice sa nachádzajú v južnej časti Turca, priamo v srdci Slovenska. Turčianske kúpele majú jedinečnú polohu – ležia na tektonickom zlome tzv. piscine - priamo na prameni termálnej minerálnej vody.

http://www.therme.sk/nase-kupele/               

 

Bojnice ZOO a zámok - Bojnický zámok je jedným z najstarších a najvýznamnejších slovenských hradov. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského opátstva

http://www.zoobojnice.sk/

http://www.bojnicecastle.sk/

 

Harmanecká jaskyňa – Od štátnej cesty medzi Banskou Bystricou a Turč. Teplicami sa serpentínovým chodníkom dá dostať k Harmaneckej jaskyni. Vstupnú chodbu zvanú Izbica poznali tunajší drevorubači a robotníci oddávna, jaskyňa však bola objavená až v roku 1932. Dominuje v nej biely mäkký sinter a jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie lokality výskytu netopierov na Slovensku.

http://www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/harmanecka/

 

Termálne kúpalisko – Prevádzka kúpaliska je od mája do septembra. Kúpalisko sa nachádza v príjemnom prostredí a je známe priaznivou cenou a kvalitou poskytovaných služieb.

http://www.kupaliska.sk/termalne-kupalisko-turcianske-teplice-vieska-a1-209-0-0-1-sk.htm

 

Cyklotrasy – v regióne Turiec sa nachádza veľa krásnych cyklotrás, ktoré sú vhodné tak  pre začínajúcich cyklistov, ako aj pre náročných

http://www.vitajtecyklisti.sk/cyklotrasy-a-cyklotury-na-slovensku/turiec.html

 

Turistika - Turiec leží v severozápadnej časti Slovenska v Turčianskej kotline. Je výrazne uzavretá hrebeňmi okolitých vysokých pohorí. Zo severu a zo západu ju ohraničuje Malá Fatra s dvoma časťami – krivánskou a lúčanskou. Z východnej strany Turčiansku kotlinu ohraničuje masívna Veľká Fatra. V južnej a juhozápadnej časti tvoria hranicu Turca sopečné Kremnické vrchy a pohorie Žiar. 

http://www.skonline.sk/turistika-trasa.php?id=1060

 

Zimné športy

Jasenská dolina 25km - http://www.jasenskadolina.sk/

Martinské hole 25km - http://www.martinky.com/

Valčianská dolina 20km – http://www.snowland.sk/

Skalka pri Kremnici 25km – http://www.skalkaarena.sk/zima/index.php

Ski Krahule 22km - http://www.skikrahule.sk/

 

 

   

 

 

Kontakt

Ubytovanie na súkromí - Adriana Petrovičová Somolického 1875/66
Turčianske Teplice
039 01
+421 905 780 288 adrianka.petrovicova@gmail.com